Ajalugu: Viljandi Mudelism
1965 – 1985
Mudelismisperiood Viljandis sai alguse 1965. aastal, kui tollases Pioneeride Majas alustas tööd Imand Tikko mudelisring. Aegade jooksul on tegutsenud erinevaid mudelismi ja mudellennu ringe. Püsivalt hakkas mudelisring tegutsema 1967. aastal Enno Ööveli juhendamisel. Tegeleti lennu-, auto- ja laevamudelismiga kuni 1985. aastani.
1985 – 1991
1985. aastal võttis ringi juhendamise üle Ülo Mammon. Ääretult karismaatilise juhendajana suutis ta õpilaste arvu viia pea sajani. Osaleti edukalt vabariiklikel õpilastööde konkurssidel ja Eesti meistrivõistlustel nii auto- kui ka laevamudelitega. Läbi väga tiheda sõela jõuti ka NSVL-i meistrivõistlusteni. Aastaid korraldati võistluseid Paala järvel. Väga intensiivne mudelismiperiood Viljandis lõppes 1991. aastal, kui Ülo Mammon kolis tagasi Ida-Virumaale, kus tegutseb tänase päevani.
1995 – 2015
Peale mõningaid katsetajaid avas laevamudelismi tegevuse 1995. aastal uuesti E. Ööveli ja Ü. Mammoni õpilane Olle Järvekülg. 1989. aastal Viljandi Noorte Huvikeskuseks saanud endine Pioneeride Maja oli kaotanud tagastamisprotsessis oma maja ja ühtlasi kogu tehnikaringide sisseseade ning varustuse. 1990. aastal taasloodud laevamudelismiring alustas absoluutsest nullist – ei jooniseid, ei tööriistu, ei materjale, ei tööpinke. Tänu tollase Viljandi Maagümnaasiumi vastutulekule sai alustatud sealses tööõpetuse klassis. Tegemist pidi olema “ajutise” lahendusega. Kooli vajadustest tingituna said tunnid toimuda üksnes nädalalõppudel ning ääretult askeetlikes oludes – kõik ringi läbiviimiseks vajalikud tööriistad ning materjalid ja ka kõik laevamudelid tuli mahutada ca kahe ruutmeetri suurusele kapipinnale. 20-aastaseks kujunes “ajutise” pinna peal olemise periood. Sellest hoolimata käivitati 2004. aastal uuesti Viljandis toimuvad võistlused, tasapisi tulid võistluste medalid ja esimesed meistritiitlidki. Õpilaste huvi asja vastu oli suur, kuid ka voolavus oli suur – suvitsi minek oli oludest tingituna ääretult raske. Viljandi Kesklinna Kooli tehnoloogiaklassis tegutseti aastatel 1995–2015.
2015 – 2020
Juba Huvikooliks saanuna, tollase direktori Anu Peieli eestvedamisel, korraldati 2015. aastal tehnikaringide tegevus ümber. Peale 20-aastast ootamist said ka laevamudelistid endale täitsa omad ruumid. Sisseseadet saadi Vana-Võidu kutsekoolist, Viljandi Kunstikoolist ja Huvikoolist. Staažikamatel õpilastel tekkis võimalus täiesti oma töökoha sisseseadmiseks, avardusid töötingimused, paranes õpikeskkond – parem valgustus, värvitõmbekapp, katsebassein, puhkeruum, garderoob jne. Eesti teiste klubide juhendajad on praeguseid olusid nimetanud Baltikumi paremateks. Uutes ruumides paranes suhtlus endiste õpilastega, suurenesid kontaktid lapsevanematega, tekkis tugev kollektiiv ja kambavaim.
2020
Õpetaja, õpilased, vilistlased, lapsevanemad ja toetajad – selline tugev aluspõhi andis julguse asutada 2020. aastal täiesti oma ja iseseisev klubi: MTÜ Viljandi Laevamudelistide Klubi.